1

1

Τρίτη, 22 Δεκεμβρίου 2015

Το ΔΣ της Ένωσης Σωματείων Πετοσφαίρισης Κεντρικής Ελλάδας
σας εύχεται

ΧΑΡΟΥΜΕΝΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ
και μία
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗ ΝΕΑ ΧΡΟΝΙΑ!


Παρασκευή, 4 Δεκεμβρίου 2015



Η ΕΣΠΕΚΕΛ ευχαριστεί τον δήμο Παλαμά και τον δήμο Τυρνάβου για την πολύτιμη συμβολή τους που πρόσφεραν στην Ένωσή μας ώστε να διεξαχθούν με μεγάλη επιτυχία οι τελικοί αγώνες των πρωτ/των Εφήβων και Νεανίδων στα κλειστά Γυμναστήρια τους .
Σ’αυτές τις δύσκολες οικονομικές συγκυρίες είναι όμορφο να έχεις κοντά σου ανθρώπους της αυτοδιοίκησης να βοηθάνε στην προσπάθεια για την ανάπτυξη του αθλήματος.

ΠΑΙΔΩΝ - ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 5/6-12-2015



ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
ΣΑ 5-12-2015
Δ.Α.Κ. ΛΑΜΙΑΣ
12.00
ΑΟ ΛΑΜΙΑΣ – ΑΤΛΑΝΤΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ
ΣΑ 5-12-2015
ΙΤΕΑΣ
16.30
Α.Σ. ΙΤΕΑΣ – Α.Σ. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ
ΣΑ 5-12-2015
ΙΤΕΑΣ
18.30
ΦΩΚΙΔΑ 2000 – Γ.Σ. ΑΝΤΙΚΥΡΑΣ
ΚΥ 6-12-2015
ΛΙΒΑΝΑΤΩΝ
13.00
ΑΜΣ ΚΥΝΟΣ ΛΙΒΑΝΑΤΩΝ – ΑΠΣ ΛΑΜ. ΦΘΙΑ
ΚΥ 6-12-2015
ΝΕΑΠΟΛΗΣ
18.30
Ε.Α.ΛΑΡΙΣΑΣ – Α.Ε.ΛΑΡΙΣΑΣ
ΚΥ 6-12-2015
ΑΜΠΕΛΩΝΑ
18.30
ΦΙΛ/ΚΟΣ ΑΜΠΕΛΩΝΑ – Γ.Σ. ΒΟΛΟΥ
ΚΥ 6-12-2015
ΝΕΑΠΟΛΗΣ
16.30
ΑΠΟΛΛΩΝΕΙΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΑΘΛΕΣΗ ΛΑΡΙΣΑΣ
ΚΥ 6-12-2015
ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ
18.00
Γ.Σ.Ε. ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ – ΦΙΛ/ΚΟΣ ΛΑΡ.
ΚΥ 6-12-2015
ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
19.15
Α.Ε.ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ – Σ.Π.Α. ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
ΚΥ 6-12-2015
ΔΕΣΚΑΤΗΣ
16.00
Γ.Σ. ΔΕΣΚΑΤΗΣ – ΦΙΛ/ΚΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ
ΚΥ 6-12-2015
ΤΥΡΝΑΒΟΥ
16.00
Γ.Σ. ΤΥΡΝΑΒΟΥ – ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ
ΠΑΙΔΩΝ
ΚΥ 6-12-2015
ΝΕΑΠΟΛΗΣ
14.30
Α.Ε.ΛΑΡΙΣΑΣ – Γ.Σ.ΔΕΣΚΑΤΗΣ
ΣΑ 5-12-2015
ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
18.00
Σ.Π.Α. ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ – Ε.Α.ΛΑΡΙΣΑΣ

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 5/6-12-2015



ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ
ΓΗΠΕΔΟ
ΩΡΑ
ΑΓΩΝΑΣ
Α1 ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ
ΣΑ 5-12-2015
ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ
18.00
ΑΟ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ – Γ.Σ.ΛΑΜΙΑ
Α1 ΕΘΝΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΣΑ 5-12-2015
ΔΑΚ ΝΑΞΟΥ
16.00
ΑΟΝ ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ – ΦΙΛ/ΚΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ
Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ
ΚΥ 6-12-2015
ΑΛΚΑΖΑΡ
18.30
Ε.Α.ΛΑΡΙΣΑΣ – ΕΝΩΣΗ ΤΟΥΜΠΑΣ
ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΣΑ 5-12-2015
ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ
18.00
Γ.Σ.Ε. ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ – Α.Σ. ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ
ΚΥ 6-12-2015
ΝΙΚΑΙΑΣ
15.00
Γ.Σ. ΝΙΚΑΙΑΣ – ΓΑΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ
ΚΥ 6-12-2015
Δ.Α.Κ. ΛΑΜΙΑΣ
14.30
ΑΠΣ ΛΑΜ. ΦΘΙΑ – Γ.Σ. ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΣΑ 5-12-2015
Δ.Α.Κ. ΛΑΜΙΑΣ
17.00
ΑΟ ΛΑΜΙΑΣ – Ε.Α.ΛΑΡΙΣΑΣ
Β΄ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ
ΣΑ 5-12-2015
ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΛΟΥ
19.00
Α.Σ. ΑΡΓΩ ΒΟΛΟΥ – Α.Ε.ΛΑΡΙΣΑΣ
ΣΑ 5-12-2015
Δ.Α.Κ. ΛΑΜΙΑΣ
14.00
ΦΙΛ/ΚΟΣ ΛΑΜΙΑΣ – Γ.Σ. ΔΕΣΚΑΤΗΣ
ΣΑ 5-12-2015
ΔΗΜ. ΤΡΙΚΑΛΩΝ
16.00
Α.Σ. ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ ΤΡΙΚ. – ΑΨΛ ΜΕΔΕΩΝ
ΚΥ 6-12-2015
ΤΥΡΝΑΒΟΥ
18.00
ΑΟ ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ ΤΥΡΝΑΒΟΥ – Σ.Π.Α. ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
Β΄ΕΘΝΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΣΑ 5-12-2015
ΑΛΜΥΡΟΥ
17.00
Γ.Σ. ΑΛΜΛΥΡΟΥ – Γ.Σ. ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΣΑ 5-12-2015
14Ο ΓΥΜΝ. ΛΑΡ.
18.30
ΑΟ ΣΟΥΦΛΑΡΙΩΝ – ΦΙΛ/ΚΟΣ ΑΜΠΕΛΩΝΑ
ΣΑ 5-12-2015
ΝΙΚΑΙΑΣ
19.30
Γ.Σ. ΝΙΚΑΙΑΣ – Σ.Π.Α. ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
ΚΥ 6-12-2015
Δ.Α.Κ. ΛΑΜΙΑΣ
20.00
ΑΟ ΛΑΜΙΑΣ – Α.Σ. ΑΡΓΩ ΒΟΛΟΥ
ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΟΠΙΚΟ
ΣΑ 5-12-2015
ΝΕΑΠΟΛΗΣ
15.30
ΑΘΛΕΣΗ – Γ.Σ. ΤΥΡΝΑΒΟΥ
ΣΑ 5-12-2015
ΑΛΚΑΖΑΡ
19.00
Α.Ε.ΛΑΡΙΣΑΣ – Α.Σ. ΦΑΡΣΑΛΩΝ
ΣΑ 5-12-2015
ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΛΟΥ
21.00
ΑΕ ΔΙΜΗΝΙΟΥ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ
ΚΥ 6-12-2015
ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΛΟΥ
11.30
Γ.Σ. ΒΟΛΟΥ – ΑΟ ΣΚΟΠΕΛΟΥ
ΚΥ 6-12-2015
ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ
15.00
Α.Σ. ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ – Γ.Σ. ΛΑΜΙΑ
ΚΥ 6-12-2015
ΙΤΕΑΣ
18.00
Α.Σ. ΙΤΕΑΣ – Γ.Σ. ΑΝΤΙΚΥΡΑΣ
ΚΥ 6-12-2015
ΙΤΕΑΣ
19.30
ΑΨΛ ΜΕΔΕΩΝ – Α.Σ. ΔΩΡΙΔΑΣ

Τετάρτη, 2 Δεκεμβρίου 2015



Η Ένωση Σωματείων Πετοσφαίρισης Κεντρικής Ελλάδας με μεγάλη χαρά συγχαίρει το Σωματείο-Μέλος της , ΑΠΣ ΛΑΜΙΑΣ ΦΘΙΑ , για την μεγάλη επιτυχία της 1ης θέσης στο πρωτάθλημα Εφήβων, καθώς και το Σωματείο-Μέλος της Ε.Α.ΛΑΡΙΣΑΣ, για την 1η θέση στο πρωτάθλημα Νεανίδων, αγωνιστικής περιόδου 2015-2016 της Ένωσής μας και εύχεται καλή συνέχεια στη β΄φάση του Πανελληνίου Πρωτ/τος .
       

Δευτέρα, 30 Νοεμβρίου 2015

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 28-29/11/2015



ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ
ΓΗΠΕΔΟ
ΩΡΑ
ΑΓΩΝΑΣ

Α1 ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ

ΣΑ 28-11-2015
Δ.Α.Κ. ΛΑΜΙΑΣ
18.00
Γ.Σ. ΛΑΜΙΑ –  ΑΟ ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΣΥΡΟΥ
1-3
Α1 ΕΘΝΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΣΑ 28-11-2015
ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΛΑΡ.
16.00
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΑΟ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ
0-3
Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ

ΣΑ 28-11-2015
ΔΑΚ ΕΥΟΣΜΟΥ
18.00
ΑΠΣ ΑΙΑΣ - Ε.Α.ΛΑΡΙΣΑΣ
1-3
Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΣΑ 28-11-2015
ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΛΑΡ.
13.00
Ε.Α.ΛΑΡΙΣΑΣ – ΔΑΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ
3-1
ΚΥ 29-11-2015
ΔΑΚ ΛΑΓΚΑΔΑ
18.00
ΑΣΚ ΛΑΓΚΑΔΑ – Α.Σ. ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ ΤΡΙΚ.
2-3
Β΄ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ

ΣΑ 28-11-2015
ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
19.00
Σ.Π.Α. ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ – Α.Σ. ΑΡΓΩ ΒΟΛΟΥ
3-0
ΣΑ 28-11-2015
ΑΛΚΑΖΑΡ
19.30
Α.Ε.ΛΑΡΙΣΑΣ – ΦΙΛ/ΚΟΣ ΛΑΜΙΑΣ
1-3
ΣΑ 28-11-2015
ΔΕΣΚΑΤΗΣ
17.00
Γ.Σ. ΔΕΣΚΑΤΗΣ – Α.Σ. ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ ΤΡΙΚ.
3-1
ΣΑ 28-11-2015
ΔΙΣΤΟΜΟΥ
16.00
ΑΨΛ ΜΕΔΕΩΝ – ΑΠΣ ΛΑΜ. ΦΘΙΑ
0-3
Β΄ΕΘΝΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΣΑ 28-11-2015
Ν. ΙΩΝΙΑΣ
19.00
Γ.Σ. ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΑΟ ΛΑΜΙΑΣ
1-3
ΣΑ 28-11-2015
ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΛΟΥ
19.00
Α.Σ. ΑΡΓΩ ΒΟΛΟΥ – ΑΟ ΣΟΥΦΛΑΡΙΩΝ
2-3
ΣΑ 28-11-2015
ΑΜΠΕΛΩΝΑ
19.30
ΦΙΛ/ΚΟΣ ΑΜΠΕΛΩΝΑ – Σ.Π.Α.ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
3-0
ΣΑ 28-11-2015
ΑΛΜΥΡΟΥ
16.30
Γ.Σ. ΑΛΜΥΡΟΥ – Γ.Σ. ΝΙΚΑΙΑΣ
0-3
ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΟΠΙΚΟ

ΣΑ 28-11-2015
Ε.Α.Κ. ΤΡΙΚΑΛΩΝ
15.30
ΦΙΛ/ΚΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ – Γ.Σ. ΦΑΡΣΑΛΩΝ
3-0
ΚΥ 29-11-2015
ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΛΟΥ
14.00
Γ.Σ. ΒΟΛΟΥ – ΑΕ ΔΙΜΗΝΙΟΥ
3-0
ΚΥ 29-11-2015
ΣΚΟΠΕΛΟΥ
15.00
ΑΟ ΣΚΟΠΕΛΟΥ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ
0-3
ΚΥ 29-11-2015
Δ.Α.Κ. ΛΑΜΙΑΣ
13.00
Γ.Σ.ΛΑΜΙΑ – Γ.Σ. ΑΤΛΑΝΤΑΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ
0-3
ΚΥ 29-11-2015
Δ.Α.Κ. ΛΑΜΙΑΣ
11.00
ΑΠΣ ΛΑΜ. ΦΘΙΑ – ΑΜΣ ΚΥΝΟΣ ΛΙΒΑΝΑΤΩΝ
3-0
ΚΥ 29-11-2015
ΙΤΕΑΣ
18.00
Α.Σ. ΙΤΕΑΣ – ΑΨΛ ΜΕΔΕΩΝ
1-3
ΚΥ 29-11-2015
ΙΤΕΑΣ
16.00
Α.Σ. ΔΩΡΙΔΑΣ – Γ.Σ. ΑΝΤΙΚΥΡΑΣ
0-3
ΤΕΛΙΚΟΣ ΕΦΗΒΩΝ

ΚΥ 29-11-2015
ΠΑΛΑΜΑ
19.15
Σ.Π.Α.ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ – ΑΠΣ ΛΑΜΙΑΣ ΦΘΙΑ
0-3
ΤΕΛΙΚΟΣ  ΝΕΑΝΙΔΩΝ

ΚΥ 29-11-2015
ΤΥΡΝΑΒΟΥ
18.00
Ε.Α.ΛΑΡΙΣΑΣ  – Γ.Σ.Ε. ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ
3-0