1

1

Δευτέρα, 23 Οκτωβρίου 2017

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΩΝ Β΄ΕΘΝΙΚΗΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΑΠ.Σ. ΛΑΜΙΑΣ ΦΘΙΑ - ΑΟ ΣΟΥΦΛΑΡΙΩΝ          3-2

ΦΙΛ/ΚΟΣ ΑΜΠΕΛΩΝΑ - Σ.Π.Α. ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ      3-1

ΦΙΛ/ΚΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ - Α.Ε.ΛΑΡΙΣΑΣ                      3-0

Γ.Σ.Ε. ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ - ΦΙΛ/ΚΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ        3-0

Α.Σ. ΙΤΕΑΣ - Α.Σ. ΑΡΓΩ ΒΟΛΟΥ                           0-3


Στα πλαίσια των επισκέψεων του κου Κουτσογιάννη Μαρίνου στους Συλλόγους της περιοχής Μαγνησίας με στόχο την στελέχωση του κλιμακίου Κοριτσιών Μαγνησίας
Προεθνικής Ομάδας Παγκορασίδων 2017 - 2018
την Πέμπτη 19 Οκτωβρίου 2017 , πραγματοποίησε επίσκεψη στο Σωματείο , Α.Σ. ΑΡΓΩ ΒΟΛΟΥ όπου παρακολούθησε προγραμματισμένη προπόνηση κοριτσιών γεννημένα τα έτη 2004 - 2005 στο κλειστό γυμναστήριο Εκθεσιακού Κέντρου Δήμου Βόλου .

Ο κος Κουτσογιάννης Μαρίνος ευχαριστεί τη διοίκηση και το προπονητικό team της ομάδας , Α.Σ. ΑΡΓΩ ΒΟΛΟΥ για την άριστη φιλοξενία και την πολύ παραγωγική συνεργασία.



Παρασκευή, 20 Οκτωβρίου 2017

ΚΛΙΜΑΚΙΟ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ

Στα πλαίσια των επισκέψεων του κου Κουτσογιάννη Μαρίνου στους Συλλόγους της περιοχής Μαγνησίας με στόχο την στελέχωση του κλιμακίου Κοριτσιών Μαγνησίας
Προεθνικής Ομάδας Παγκορασίδων 2017 - 2018
την Τετάρτη 18 Οκτωβρίου 2017 , πραγματοποίησε επίσκεψη στο Σωματείο , Γ.Σ. ΑΛΜΥΡΟΥ όπου παρακολούθησε προγραμματισμένη προπόνηση κοριτσιών γεννημένα τα έτη 2004 - 2005 στο κλειστό γυμναστήριο του Αλμυρού .

Ο κος Κουτσογιάννης Μαρίνος ευχαριστεί τη διοίκηση και το προπονητικό team της ομάδας , Γ.Σ. ΑΛΜΥΡΟΥ για την άριστη φιλοξενία και την πολύ παραγωγική συνεργασία.

Τετάρτη, 18 Οκτωβρίου 2017

ΚΛΙΜΑΚΙΟ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ

Στα πλαίσια των επισκέψεων του κου Κουτσογιάννη Μαρίνου στους Συλλόγους της περιοχής Μαγνησίας με στόχο την στελέχωση του κλιμακίου Κοριτσιών Μαγνησίας
Προεθνικής Ομάδας Παγκορασίδων 2017 - 2018
τη Δευτέρα 16 Οκτωβρίου 2017 και την Τρίτη 17 Οκτωβρίου 2017, πραγματοποίησε επίσκεψη στα Σωματεία , Γ.Σ. ΒΟΛΟΥ και Γ.Σ. ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ όπου παρακολούθησε προγραμματισμένες προπονήσεις κοριτσιών γεννημένα τα έτη 2004 - 2005 στα κλειστά γυμναστήρια του 1ου Γενικού Λυκείου Ν. Ιωνίας Βόλου και του 2ου Γενικού Λυκείου Ν. Ιωνίας Βόλου.

Ο κος Κουτσογιάννης Μαρίνος ευχαριστεί τη διοίκηση και το προπονητικό team των ομάδων , Γ.Σ. ΒΟΛΟΥ και Γ.Σ. ΝΙΚΗΣ ΒΟΛΟΥ για την άριστη φιλοξενία και την πολύ παραγωγική συνεργασία.

ΚΛΙΜΑΚΙΟ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ

Την πρώτη προπόνηση των κλιμακίων Θεσσαλίας (Λάρισα-Βόλος,Καρδίτσα-Τρίκαλα)παρουσία των ΠΟΠ κ.Γκότση Θωμά και κ.Ιόβτσεφ Δημήτριου είχαμε το Σάββατο 14-10-2017 στο κλειστό γυμναστήριο της Νεάπολης Λάρισας.
Στην προπόνηση παρίσταντο και ο συντονιστής ομοσπονδιακός προπονητής κ.Παπαδημητρίου Βασίλης υπεύθυνος για τα κορίτσια ,καθώς και ο έτερος ομοσπονδιακός κ.Κουτσογιάννης Μαρίνος υπεύθυνος για τα αγόρια αλλά και υπεύθυνος για τις παγκορασίδες του κλιμακίου στη Μαγνησία.
Εκτός από κάποιες δικαιολογημένες απουσίες ,η πλειοψηφία των επιλεγμένων αθλητριών παρευρίσκετο στην προπόνηση ,άκουσε τις συμβουλές και τις οδηγίες των Ομοσπονδιακών προπονητών  και με το πέρας της προπόνησης ανανέωσαν το ραντεβού τους για τις επόμενες συγκεντρωτικές.
Οι συντονιστές Ομοσπονδιακοί καθώς και οι δύο ΠΟΠ ,στο τέλος της προπόνησης συζήτησαν μεταξύ τους και οργάνωσαν το χρονοδιάγραμμα των συγκεντρωτικών που έπονται ούτως ώστε να οργανωθούν όσο το δυνατόν καλύτερα γίνεται σύμφωνα και με τις οδηγίες της Ομοσπονδίας.

Παρασκευή, 6 Οκτωβρίου 2017

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ 7-8/10/2017 - ΕΣΠΕΚΕΛ

ΣΑΒΒΑΤΟ 7-10-2017

ΕΦΗΒΩΝ
ΣΠΑΚ – Α.Ε.Λ. 19.00 ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

Ε.Α.Λ. - ΑΡΓΩ ΒΟΛΟΥ 15.00   1ο ΓΥΜΝ. ΛΑΡ.

ΝΕΑΝΙΔΩΝ
ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ – ΦΙΛ/ΚΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ 17.00 ΑΓΙΑΣ

Ε.Α.Λ. - Γ.Σ. ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 19.00 1ο ΓΥΜΝ. ΛΑΡ.

Α.Ε.ΛΑΡΙΣΑΣ – Γ.Σ.Ε. ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ 17.00 33ο ΔΗΜ. ΛΑΡ.

ΑΟ ΣΟΥΦΛΑΡΙΩΝ – ΑΡΓΩ ΒΟΛΟΥ 18.00 14ο ΓΥΜΝ. ΛΑΡ.

ΦΙΛ/ΚΟΣ ΤΡΙΚ. - ΑΜΣ ΚΥΝΟΣ ΛΙΒ. 16.00 Ε.Α.Κ. ΤΡΙΚ.

Γ.Σ. ΝΙΚΑΙΑΣ - ΑΘΛΕΣΗ ΛΑΡ.    19.30   ΝΙΚΑΙΑΣ

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
Ε.Α.ΛΑΡΙΣΑΣ – Γ.Σ. ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 17.00 1ο ΓΥΜΝ. ΛΑΡ.


ΚΥΡΙΑΚΗ 8-10-2017

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
Γ.Σ.Ε. ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ – ΑΠΟΛΛΩΝΕΙΟΣ 17.00 ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ

ΑΘΛΕΣΗ ΛΑΡ. - Γ.Σ. ΒΟΛΟΥ 16.00 ΑΛΚΑΖΑΡ

ΑΡΓΩ ΒΟΛΟΥ – ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ 10.00 ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΠΟΥΛΟΥ

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔ. - ΔΕΣΚΑΤΗ 16.00 ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

Γ.Σ. ΤΥΡΝΑΒΟΥ – ΦΟΙΒΟΣ ΓΙΑΝ. 18.00 ΤΥΡΝΑΒΟΥ

ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ ΤΡΙΚ. - Γ.Σ. ΝΙΚΑΙΑΣ 14.30 ΔΗΜ. ΤΡΙΚ.

ΣΠΑΚ – ΦΙΛ/ΚΟΣ ΑΜΠΕΛΩΝΑ 18.00 ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

Α.Ε.ΛΑΡΙΣΑΣ – ΑΟ ΣΟΥΦΛΑΡΙΩΝ 17.00 33ο ΔΗΜ. ΛΑΡ.

ΦΙΛ/ΚΟΣ ΛΑΡ. - ΣΦΦΑ Η ΑΜΙΛΛΑ 17.00 22ο ΔΗΜ. ΛΑΡ.

ΑΡΗΣ ΣΠΕΡΧΙΑΔΑΣ – ΑΟ ΛΑΜΙΑΣ 13.00 ΣΠΕΡΧΙΑΔΑΣ

Γ.Σ. ΛΑΜΙΑ – ΑΠΣ ΛΑΜ. ΦΘΙΑ 18.00 ΔΑΚ ΛΑΜΙΑΣ

ΑΜΣ ΚΥΝΟΣ ΛΙΒΑΝ. - ΔΑΦΝΗΣΙΑΚΟΣ 19.30 ΛΙΒΑΝΑΤΩΝ

ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΑΓ. ΚΩΝ. - ΜΑΛΕΣΙΝΑ 17.00 ΑΓ. ΚΩΝ/ΝΟΥ

Γ.Σ. ΑΝΤΙΚΥΡΑΣ – Α.Σ. ΔΙΟΝΥΣΟΣ ΑΦΜ. 13.00 ΔΙΣΤΟΜΟΥ

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΒ. - ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ 16.00 ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ

Α.Σ. ΙΤΕΑΣ – Α.Ψ.Λ. ΜΕΔΕΩΝ 16.00 ΙΤΕΑΣ


ΚΥΠΕΛΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΦΙΛ/ΚΟΣ ΤΡΙΚ. – Α.Σ. ΑΡΓΩ ΒΟΛΟΥ 19.00 Ε.Α.Κ. ΤΡΙΚ.


Τρίτη, 26 Σεπτεμβρίου 2017

ARGO VOLLEYBALL TOYRNAMENT BE AKTIVE 2017

Μιά πολύ σημαντική διοργάνωση βόλεϊ θα διεξαχθεί το προσεχές Σαββατοκύριακο 29 Σεπ-1 Οκτ στην πόλη του Βόλου.
Ο ΑΣ ΑΡΓΩ και ο ΔΟΕΠΑΠ-ΔΗΠΕΘΕ του Δήμου Βόλου , συνδιοργανώνουν το διεθνές τουρνουά βόλεϊ παγκορασίδων «Argo volley tournament  be active2017».  Πρόκειται για ένα τουρνουά  πολύ  υψηλού επιπέδου , που διοργανώνεται για πρώτη φορά στην πόλη του Βόλου και το οποίο έχει ενταχθεί από Γενική Γραμματεία Αθλητισμού , στις εκδηλώσεις που πραγματοποιούνται στα πλαίσια της Ευρωπαϊκής Εβδομάδας Αθλητισμού. Στο τουρνουά θα συμμετάσχουν οι ομάδες: από Ρουμανία η CSM TIMISOARA , μία ομάδα  που προέρχονται από την Α1 Εθνική κατηγορία ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ ,  και τέσσερις ομάδες από την Β΄ Εθνική κατηγορία ΑΡΓΩ ΒΟΛΟΥ,  ΓΣΑ και ΑΕΛ και ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΠΕΥΚΩΝ .
Ο ΑΣ ΑΡΓΩ στα πλαίσια της ευαισθησίας που έχει επιδείξει όλα αυτά τα χρόνια προς τα κοινωφελή ιδύματα, έχει εντάξει και την διεξαγωγή του εν λόγω τουρνουά υπέρ της ενίσχυσης του Ορφανοτροφείου Βόλου. 
 Η αποστολή της Ρουμανικής ομάδας καταφθάνει σήμερα Τρίτη στην πόλη του Βόλου και μέχρι την έναρξη των κανονικών αγώνων του Σαββατοκύριακου θα κάνει κοινές προπονήσεις με τον ΑΣ ΑΡΓΩ σύμφωνα με το παρακάτω πρόγραμμα.                                                                                          
 
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ  ΚΟΙΝΩΝ  ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΩΝ  ΑΣ ΑΡΓΩ ΚΑΙ CSM TIMISOARA
 Τετάρτη 27/09       10.00 -  12.00   κλειστό γυμναστήριο της Ν. Ιωνίας
                                   18.00 – 20.00   κλειστό γυμναστήριο Πορταριάς
Πέμπτη 28/09         10.00 - 12.00    κλειστό γυμναστήριο της Ν. Ιωνίας
                                   18.00 – 20.00   κλειστό γυμναστήριο Πορταριάς                                 
Παρασκευή 29/09  09.30-11.00     κλειστό γυμναστήριο της Ν. Ιωνίας
 
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΔΙΕΘΝΟΥΣ ΤΟΥΡΝΟΥΑ  15 ΑΓΩΝΩΝ 6 ΟΜΑΔΩΝ
 
Παρασκευή 29/09    3 Αγώνες από 15.30 – 21.00  κλειστό γυμναστήριο Πορταριάς
16.30  Α.Σ.ΑΡΓΩ ΒΟΛΟΥ  – CSM  TIMISOARA
18.00  Α.Ε.ΛΑΡΙΣΑΣ  – Γ.Σ.ΑΛΜΥΡΟΥ
19.30  Α.Σ. ΠΕΥΚΩΝ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ – Α.Σ.ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
 
Σάββατο 30/09         8 Αγώνες από 09.00 – 22.00  κλειστό γυμναστήριο Βάκης                                       Παρασκευόπουλος
10.00  Α.Σ.ΑΡΓΩ ΒΟΛΟΥ – Α.Σ. ΠΕΥΚΩΝ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
11.30  CSM  TIMISOARA – Α.Σ.ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
13.00  Γ.Σ.ΑΛΜΥΡΟΥ   – Α.Σ. ΠΕΥΚΩΝ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
14.30  Α.Ε.ΛΑΡΙΣΑΣ  – Α.Σ.ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
16.00  Α.Σ.ΑΡΓΩ ΒΟΛΟΥ – Γ.Σ.ΑΛΜΥΡΟΥ
17.30  CSM  TIMISOARA – Α.Σ. ΠΕΥΚΩΝ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
19.00  Γ.Σ.ΑΛΜΥΡΟΥ - Α.Σ.ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
20.30  CSM  TIMISOARA – Α.Ε.ΛΑΡΙΣΑΣ
 
 Κυριακή 01/10         4 Αγώνες από 09.00 – 17.00   κλειστό γυμναστήριο Βάκης                                       Παρασκευόπουλος
 10.00  Α.Σ.ΑΡΓΩ ΒΟΛΟΥ –Α.Ε.ΛΑΡΙΣΑΣ
11.30  CSM  TIMISOARA – Γ.Σ.ΑΛΜΥΡΟΥ
13.00  Α.Σ.ΑΡΓΩ ΒΟΛΟΥ - Α.Σ.ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
14.30  Α.Ε.ΛΑΡΙΣΑΣ  – Α.Σ. ΠΕΥΚΩΝ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
 ΤΕΛΕΤΗ ΛΗΞΗΣ -